„Pavelduko su Pasaulio paveldu nuotykiai“ yra viena iš sėkmingiausių veiklų, vykdomų pagal Pasaulio paveldo švietimo programą nuo 2002 m. „Pavelduko“ animacinių filmų serija siekiama didinti jaunimo informuotumą apie paveldo išsaugojimo svarbą, taikant metodą „jaunimas jaunimui", kviečiant jaunuolius perduoti paveldo išsaugojimo svarbą savo bendraamžiams.
Iki šiol sukurta 14 Pavelduko su „Pavelduko su Pasaulio paveldu nuotykiai" epizodų, su kuriais visuomenė gali susipažinti UNESCO pasaulio paveldo interneto svetainėje ir UNESCO socialinės medijos kanaluose.
SIUŽETŲ KONKURSAS
„Storyboard“ konkursas suteikia jaunimui galimybę panaudoti savo kūrybinius ir problemų sprendimo įgūdžius, taip skleidžiant žinią apie pasaulio paveldo objektus.
Vidurinių mokyklų moksleiviai ir apskritai jaunimas yra kviečiami kurti siužetines lentas šių metų konkurso tema. Geriausius darbus atrinks nepriklausoma žiuri ir profesionaliai sukurs animacinius filmus, kurie bus platinami mokyklose ir pasaulio paveldo švietimo renginiuose.
TEMA: PASAULIO PAVELDAS IR KLIMATO KAITA
Klimato kaita yra svarbiausia šių laikų problema ir viena didžiausių grėsmių, su kuriomis šiandien susiduria kultūros ir gamtos paveldas. Daugeliui į pasaulio paveldo sąrašą įtrauktų gamtos ir kultūros paveldo objektų šiuo metu kyla grėsmė dėl klimato kaitos. Pastaraisiais mėnesiais ir metais matėme, kad kultūros ir gamtos paveldo objektams, įskaitant daugelį pasaulio paveldo objektų, gresia gaisrai, potvyniai, audros ir masinis nykimas. Klimato kaita kelia pavojų ir gyvajam paveldui - žodinėms tradicijoms, scenos menams, socialinei praktikai, šventiniams renginiams ir tradicinėms žinioms. Dėl klimato kaitos vyksta gyventojų perkėlimas ir priverstinė migracija, todėl ištisi gyvenimo būdai gali būti prarasti visiems laikams.
Nors šis iššūkis yra milžiniškas, paveldas taip pat gali ir įkvėpti imtis veiksmų klimato kaitos srityje. Pasaulio paveldo vertybės taip pat slepia galimybes visuomenei sušvelninti klimato kaitą ir prie jos prisitaikyti, pasitelkiant ekosistemų teikiamą naudą, pavyzdžiui, vandens ir klimato reguliavimą. Taip pat, kultūros paveldas gali perteikti tradicines žinias, kurios didina atsparumą būsimiems pokyčiams ir veda mus į tvaresnę ateitį. Todėl labai svarbu, kad visų kartų atstovai prisidėtų prie informacijos apie klimato kaitos poveikį kultūrinei įvairovei, biologinei įvairovei ir ekosistemų funkcijoms bei pasaulio gamtos ir kultūros paveldui, sklaidos visuomenėje.
Atsižvelgdami į tai, kviečiame jaunimą iš viso pasaulio apmąstyti opią klimato kaitos problemą ir jos poveikį jus supančioms pasaulio paveldo vietovėms, taip pat, jūsų nuomone, galimus sprendimus ar priemones, kurios padėtų spręsti šiuos iššūkius.
DALYVAVIMO KRITERIJAI:
Pavelduko „storyboard“ konkurse gali dalyvauti 12-18 metų amžiaus jaunuoliai iš viso pasaulio.
Darbai turi būti sukurti tik paties (-ų) dalyvio (-ių) ranka arba naudojant skaitmenines piešimo priemones. Bet kuriuo atveju, skenuotos kopijos turi būti pateiktos el. paštu ARBA originalios kopijos (piešimo ranka atveju) arba atspausdintos versijos (skaitmeninių darbų atveju) turi būti pateiktos UNESCO paštu. Dalyviai taip pat gali pasirinkti pateikti savo darbus per savo šalių nacionalines UNESCO komisijas.
Daugiau informacijos apie tai, kaip sukurti siužetinę lentą, taip pat darbo lapo pavyzdį galite rasti čia.